Salı, Şubat 03, 2009

HAYAT VE İMAN


Hayatın menbaı imandır.İman;hayatın sigortasıdır.İman;hayatda mutlu olmanın,şükrün,sabrın asıl anahtarı,saadetin çeşmesidir.İman hayat ağacının köküdür.İmanın olmadığı yerde hayat ağacı kurumaya mahkumdur.


İmanın hayata benzemesi gibi imansızlık da bir cansızlıktır.Öyleyse imanın kalplerimizde bir bekçi hükmünde olabilmesi için imanı hayatımıza taşımamız gerek.Göz için güneşin ışıkları ne kıymette ise, kalp için de iman nuru o kıymettedir. Zira göz ışık ile her şeyi görür, kalp te iman nuru ile her şeyin sahibini bulur.Aynen öylede bir insan iman etse, ama ibadet toprağına kendini atmazsa, İslamiyet güneşinden beslenmezse, Kuran suyu ile sulanmazsa, imanın güzellikleri kendisinde nasıl görünecektir.


Evet, geliniz daha dünyada iken cennet hayatının esintilerini hissedelim, ebedi hayatın sevinci ile geleceğe bakalım, Bizi yokluk karanlıklarından çıkarıp aziz bir misafir olarak yaratan Rahim bir sahibimiz olduğunu düşünerek ona el açalım ve asıl o zaman HAYATIN NASIL BİR HAYAT OLABİLECEĞİNİ görelim… Bunun için de HAYATIMIZI İMAN İLE HAYATLANDIRALIM…

2 yorum:

زهري فندلي dedi ki...

Îmân, insanı insan eder. Belki insanı sultan eder. Öyle ise, insanın vazîfe-i asliyesi (asıl vazîfesi) îmân ve duâdır. Küfür, insanı gāyet âciz bir canavar hayvan eder. Îmân hem nûrdur, hem kuvvettir.
Rabbim cümlemizin kalblerini dini üzerine sabit eylesin selametle...

Emircan Karşıyakalı dedi ki...

çok güzel yazı olmuş...teşekkür ederim.

Sizden birşey rica etsem?
faydalı linkler bölümüne kişisel sitemi ekleyebilirmisiniz? www.lowbattery.info

Allah (C.C) razı olsun.